Fight For Air 5K Run and Walk 2013

Overall Finish List
May 11, 2013

 



Results By Fleet Feet Sports Orlando http://fleetfeetorlando.com/


 

5K

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Leah Land Orlando FL 1035 28 F 1 Overall 18:15.3 5:52/M
2 Jessica Kretz Orlando FL 819 28 F 2 Overall 23:37.8 7:37/M
3 Tiffany Huggins Kissimmee FL 796 28 F 3 Overall 24:29.1 7:54/M
4 Rhonda Lawton Winter Park FL 1183 48 F 1 40-49 25:10.6 8:07/M
5 Alexandra Vanden Oever Orlando FL 970 24 F 1 18-29 26:20.8 8:30/M
6 Paige Kearns Orlando FL 809 30 F 1 30-39 26:25.7 8:31/M
7 Dale Tucker Oxford FL 965 44 F 2 40-49 26:26.9 8:32/M
8 Melissa Temme Winter Park FL 1146 33 F 2 30-39 27:06.9 8:45/M
9 Emily Sandon Springfield IL 1052 25 F 2 18-29 27:12.3 8:46/M
10 Megan Dennis Orlando FL 1155 24 F 3 18-29 27:13.5 8:47/M
11 Kelley Leonard Orlando FL 1333 22 F 4 18-29 27:36.5 8:54/M
12 Bekah Mills Orlando FL 855 20 F 5 18-29 27:48.9 8:58/M
13 Taylor Sutton Orlando FL 1142 25 F 6 18-29 28:05.7 9:04/M
14 Kelly Harrington Altamonte Springs FL 776 23 F 7 18-29 28:16.4 9:07/M
15 Melinna Keshavarz Sanford FL 813 22 F 8 18-29 28:19.1 9:08/M
16 Christina Weaver Orlando FL 987 28 F 9 18-29 28:24.1 9:10/M
17 Christy Huggard Orlando FL 1330 40 F 3 40-49 28:25.3 9:10/M
18 Ellen Rendle Orlando FL 1123 50 F 1 50-59 28:28.0 9:11/M
19 Amanda Wilson Winter Springs FL 1007 24 F 10 18-29 28:42.3 9:15/M
20 Patti Riley Winter Garden FL 920 43 F 4 40-49 29:08.4 9:24/M
21 Joe Prewitt Orlando FL 941 60 F 1 60-69 29:10.4 9:25/M
22 Jennifer Brown Orlando FL 643 29 F 11 18-29 29:13.7 9:25/M
23 Teresa Mendez Kissimmee FL 848 51 F 2 50-59 29:16.4 9:26/M
24 Leigh Anne Lattin Orlando FL 1107 29 F 12 18-29 29:17.3 9:27/M
25 Sandra Rojas Oviedo FL 1164 44 F 5 40-49 29:18.3 9:27/M
26 Jennifer Sidman Orlando FL 1377 25 F 13 18-29 29:19.0 9:27/M
27 Maria Urzua Sanford FL 1168 41 F 6 40-49 29:28.9 9:30/M
28 Janiris Diaz Orlando FL 692 30 F 3 30-39 29:31.4 9:31/M
29 Candy Bundy Oviedo FL 645 43 F 7 40-49 29:40.7 9:34/M
30 Samantha Michael Orlando FL 1116 33 F 4 30-39 29:49.9 9:37/M
31 Katie Punske Orlando FL 909 28 F 14 18-29 30:08.4 9:43/M
32 Katy Christman Geneva FL 661 28 F 15 18-29 30:13.7 9:45/M
33 Rachael Riscinti Altamonte Springs FL 921 31 F 5 30-39 30:21.7 9:47/M
34 Taylor Scheuerle Orlando FL 1133 17 F 1 0-17 30:23.4 9:48/M
35 Jessica Beltran Orlando FL 1350 30 F 6 30-39 30:26.7 9:49/M
36 Jessica Larzo Orlando FL 1352 27 F 16 18-29 30:27.1 9:49/M
37 Jo Hiracheta Kissimmee FL 790 30 F 7 30-39 30:47.1 9:56/M
38 Screna Prigge Orlando FL 908 25 F 17 18-29 30:47.5 9:56/M
39 Sherry Trageser Jupiter FL 957 50 F 3 50-59 30:54.8 9:58/M
40 Carly Trageser Oviedo FL 956 21 F 18 18-29 30:58.5 9:59/M
41 Lisa Schumacher Casselberry FL 936 28 F 19 18-29 31:05.5 10:02/M
42 Theresa Stiteler Orlando FL 1140 48 F 8 40-49 31:07.1 10:02/M
43 Marnita Fry Windermere FL 1029 51 F 4 50-59 31:08.4 10:03/M
44 Michelle Filmore Orlando FL 1319 51 F 5 50-59 31:29.5 10:09/M
45 Kristen Dawson Winter Park FL 1086 29 F 20 18-29 31:32.5 10:10/M
46 Beth Gambotz Saint Cloud FL 744 40 F 9 40-49 31:52.0 10:17/M
47 Christa Webb Orlando FL 990 27 F 21 18-29 31:53.2 10:17/M
48 Elyse Degrenia Debary FL 688 20 F 22 18-29 32:00.0 10:19/M
49 Tanya Crockett Casselberry FL 679 34 F 8 30-39 32:01.2 10:20/M
50 Jennifer Weller Orlando FL 995 25 F 23 18-29 32:29.5 10:29/M
51 Victoria Galinanes Kissimmee FL 743 12 F 2 0-17 32:29.9 10:29/M
52 Christina Vicioso Orlando FL 975 34 F 9 30-39 32:32.9 10:30/M
53 Danielle Frazier Altamonte Springs FL 1095 30 F 10 30-39 32:34.7 10:30/M
54 India Richey Orlando FL 1125 21 F 24 18-29 32:44.8 10:34/M
55 Marisa Takau Orlando FL 949 25 F 25 18-29 32:49.5 10:35/M
56 Rebecca Galinanes Kissimmee FL 741 11 F 3 0-17 32:49.5 10:35/M
57 Viviana Garzon Orlando FL 749 43 F 10 40-49 32:58.5 10:38/M
58 Kati Mattingly Minneola FL 840 32 F 11 30-39 32:59.2 10:38/M
59 Lydia Harrell Winter Garden FL 774 14 F 4 0-17 33:07.4 10:41/M
60 Bryce Gilliard Chuluota FL 755 15 F 5 0-17 33:10.2 10:42/M
61 Carolyn Boyd Winter Park FL 1153 24 F 26 18-29 33:28.4 10:48/M
62 Uyen Nguyen Orlando FL 876 31 F 12 30-39 33:34.2 10:50/M
63 Amanda Morehead Orlando FL 863 32 F 13 30-39 33:42.9 10:52/M
64 Amy West Winter Garden FL 1150 35 F 14 30-39 33:48.8 10:54/M
65 Melva Austin Longwood FL 1171 43 F 11 40-49 33:55.0 10:56/M
66 Amanda Sumner Clermont FL 1059 27 F 27 18-29 33:57.6 10:57/M
67 Brooke MacGregor Orlando FL 1111 35 F 15 30-39 33:58.8 10:57/M
68 Hosanna Sebastian Winter Garden FL 1135 31 F 16 30-39 33:59.9 10:58/M
69 Lori Hernandez Orlando FL 785 33 F 17 30-39 34:13.4 11:02/M
70 Erin Ryan Orlando FL 930 35 F 18 30-39 34:13.4 11:02/M
71 Jo Figueroa Oviedo FL 1092 53 F 6 50-59 34:15.7 11:03/M
72 Marissa Moskewicz Orlando FL 1329 44 F 12 40-49 34:20.2 11:05/M
73 Katie Norris Palm City FL 877 33 F 19 30-39 34:23.7 11:05/M
74 Adeline Linardi   1368 30 F 20 30-39 34:24.0 11:06/M
75 Jahna Wilder Winter Park FL 1003 46 F 13 40-49 34:52.4 11:15/M
76 Kahlin Kelly Orlando FL 1335 31 F 21 30-39 34:55.7 11:16/M
77 Breanna Talley Longwood FL 1145 33 F 22 30-39 34:55.9 11:16/M
78 Marcy McBroom Port Orange FL 1113 25 F 28 18-29 34:58.4 11:17/M
79 Stacie Pinney Longwood FL 1045 49 F 14 40-49 35:15.5 11:22/M
80 Renee Fiott-Mitchell Sanford FL 1093 36 F 23 30-39 35:15.5 11:22/M
81 Melissa Vance Orlando FL 1358 39 F 24 30-39 35:18.4 11:23/M
82 Ginger Midgett Lake Mary FL 1117 40 F 15 40-49 35:18.6 11:23/M
83 Isabel Juarez Orlando FL 1161 14 F 6 0-17 35:46.6 11:32/M
84 Shauna Reeves Windermere FL 1048 43 F 16 40-49 36:11.1 11:40/M
85 Angela Werring Orlando FL 997 34 F 25 30-39 36:20.0 11:43/M
86 Kareen Kennedy Lake Mary FL 1034 42 F 17 40-49 36:22.9 11:44/M
87 Tania Galinanes Kissimmee FL 742 41 F 18 40-49 36:38.2 11:49/M
88 Tammy Matos Orlando FL 839 53 F 7 50-59 36:48.1 11:52/M
89 Sharron Carey Apopka FL 653 57 F 8 50-59 37:01.0 11:56/M
90 Hazel Bhoorasingh Orlando FL 1317 56 F 9 50-59 37:01.0 11:56/M
91 Morgan Wilder Winter Park FL 1004 18 F 29 18-29 37:04.4 11:57/M
92 Hannah Flener Ocoee FL 1338 29 F 30 18-29 37:07.8 11:58/M
93 Tonya Boyd Groveland FL 637 38 F 26 30-39 37:07.8 11:58/M
94 Dolly Viderman Deltona FL 977 47 F 19 40-49 37:12.3 12:00/M
95 Hoaglen Erin   1369 35 F 27 30-39 37:29.8 12:05/M
96 Rosie Wallace Orlando FL 983 39 F 28 30-39 37:31.8 12:06/M
97 Dakotah Tucker Oxford FL 964 17 F 7 0-17 37:47.1 12:11/M
98 Jennifer Lief Mount Dora FL 831 29 F 31 18-29 37:51.2 12:13/M
99 Leslie Jackson Orlando FL 1104 42 F 20 40-49 37:53.2 12:13/M
100 Michelle Aurelius Winter Springs FL 611 44 F 21 40-49 38:06.4 12:17/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Samantha Olson Orlando FL 879 26 F 32 18-29 38:09.7 12:18/M
102 Meagan Yaros Apopka FL 1010 26 F 33 18-29 38:14.6 12:20/M
103 Christy Walter Saint Cloud FL 985 37 F 29 30-39 38:24.7 12:23/M
104 Sarah Klena Orlando FL 816 32 F 30 30-39 38:37.1 12:27/M
105 Samet Truong Orlando FL 963 29 F 34 18-29 38:44.7 12:30/M
106 Amy Cummings Orlando FL 1318 38 F 31 30-39 38:57.3 12:34/M
107 Debbie Leslie   1362 60 F 2 60-69 39:05.1 12:36/M
108 Robyn Tangora Orlando FL 1061 33 F 32 30-39 39:24.2 12:43/M
109 Laurie Camacho   1388 36 F 33 30-39 39:30.8 12:45/M
110 Petra Nero Altamonte Springs FL 1118 40 F 22 40-49 39:33.5 12:45/M
111 Xya Diehl Orlando FL 700 7 F 8 0-17 39:49.8 12:51/M
112 Ella Diehl Orlando FL 698 5 F 9 0-17 39:49.9 12:51/M
113 Margaret Curran Apopka FL 1085 66 F 3 60-69 39:55.8 12:53/M
114 Anita Eichhorn Orlando FL 714 64 F 4 60-69 39:56.5 12:53/M
115 Lauren Troffer Orlando FL 962 20 F 35 18-29 40:40.3 13:07/M
116 Colleen Harrell Winter Garden FL 772 42 F 23 40-49 40:48.4 13:10/M
117 Ashley Drayton Altamonte Spg FL 706 20 F 36 18-29 40:49.0 13:10/M
118 Maria De Leon Orlando FL 1088 48 F 24 40-49 40:50.6 13:10/M
119 Sonia Renaud Winter Springs FL 917 53 F 10 50-59 40:52.9 13:11/M
120 Patricia Greene Oviedo FL 765 60 F 5 60-69 41:13.4 13:18/M
121 Colleen Curlin Orlando FL 681 27 F 37 18-29 41:18.9 13:19/M
122 Jacklyn Orr Orlando FL 883 30 F 34 30-39 41:20.4 13:20/M
123 Lillian Magarinos Orlando FL 836 45 F 25 40-49 41:40.1 13:26/M
124 Nicole Warner Orlando FL 1064 27 F 38 18-29 41:42.6 13:27/M
125 Christine Mills Orlando FL 1356 11 F 10 0-17 41:47.9 13:29/M
126 Michele Sandon Casselberry FL 1053 50 F 11 50-59 41:50.4 13:30/M
127 Ana Delarosa Orlando FL 690 28 F 39 18-29 42:18.4 13:39/M
128 Maria Shafer Orlando FL 1136 49 F 26 40-49 42:27.1 13:42/M
129 Andrea Carey Apopka FL 1073 29 F 40 18-29 42:27.6 13:42/M
130 Rebecca Woolard Merritt Island FL 1065 40 F 27 40-49 42:30.3 13:43/M
131 Alexis II Kent Kissimmee FL 1182 18 F 41 18-29 42:49.2 13:49/M
132 Grace Pinney Longwood FL 1043 18 F 42 18-29 43:07.6 13:55/M
133 Michelle Diaz Apopka FL 1156 26 F 43 18-29 43:17.6 13:58/M
134 Nishaa Carson Ocoee FL 655 27 F 44 18-29 43:35.7 14:04/M
135 Carla Rhodes Winter Springs FL 919 49 F 28 40-49 44:07.4 14:14/M
136 Magaly Delgado Orlando FL 1154 34 F 35 30-39 44:22.9 14:19/M
137 Shannon Coolbaugh Alexandria VA 673 29 F 45 18-29 44:24.4 14:19/M
138 Lina Vong Winter Park FL 1149 28 F 46 18-29 45:03.1 14:32/M
139 Nilza Cruz Chuluotafl FL 1083 49 F 29 40-49 45:20.7 14:37/M
140 Maryellen Leonard Orlando FL 1332 53 F 12 50-59 45:23.9 14:38/M
141 Wanda Perez Orlando FL 1163 54 F 13 50-59 45:41.8 14:44/M
142 Melissa Ruman Apopka FL 928 35 F 36 30-39 45:49.7 14:47/M
143 Betsey Murphey Altamonte Springs FL 870 48 F 30 40-49 46:05.2 14:52/M
144 Debbie Astudillo Orlando FL 609 36 F 37 30-39 46:19.7 14:56/M
145 Heather Diehl Orlando FL 699 42 F 31 40-49 46:24.9 14:58/M
146 Lora Scott Apopka FL 1166 47 F 32 40-49 46:27.3 14:59/M
147 April Smith   1386 38 F 38 30-39 46:47.0 15:05/M
148 Angela Camacho Apopka FL 649 39 F 39 30-39 46:47.1 15:05/M
149 Sandra Hernandez Apopka FL 1178 52 F 14 50-59 46:55.6 15:08/M
150 Judi Presley Maitland FL 1047 52 F 15 50-59 47:03.3 15:11/M
151 Marisa Frost Orlando FL 738 20 F 47 18-29 47:07.7 15:12/M
152 Shirley Miller Winter Park FL 854 59 F 16 50-59 47:14.3 15:14/M
153 Karen St Cyr Leesburg FL 966 32 F 40 30-39 47:34.6 15:21/M
154 Molly Basgall Orlando FL 617 22 F 48 18-29 47:36.5 15:21/M
155 Linda Basgall Orlando FL 1339 62 F 6 60-69 47:36.5 15:21/M
156 Veronica Cook Maitland FL 1078 36 F 41 30-39 47:59.2 15:29/M
157 Laura Grigull The Villages FL 1098 65 F 7 60-69 48:32.8 15:39/M
158 Jaime Magnetico Sanford FL 837 30 F 42 30-39 48:48.2 15:45/M
159 Jessica Hooke   1363 30 F 43 30-39 48:58.5 15:48/M
160 Kendra McKay Altamonte Spg FL 1040 30 F 44 30-39 49:05.0 15:50/M
161 Paula Anderson Altamonte Springs FL 606 57 F 17 50-59 49:05.7 15:50/M
162 Jessica Roche Kissimmee FL 1050 32 F 45 30-39 49:07.6 15:51/M
163 Linda Lombardy Melbourne FL 1110 52 F 18 50-59 49:10.9 15:52/M
164 Sybil McKinzy Orlando FL 1344 40 F 33 40-49 49:29.1 15:58/M
165 Kailey Mc Nerney   1379 26 F 49 18-29 49:35.3 16:00/M
166 Christine Mc Nerney   1381 53 F 19 50-59 49:35.9 16:00/M
167 Khandi Cooper Apopka FL 1021 26 F 50 18-29 49:50.9 16:05/M
168 Amanda Payne Orlando FL 897 40 F 34 40-49 49:54.4 16:06/M
169 Coleen Chomanics Gotha FL 659 54 F 20 50-59 50:10.1 16:11/M
170 Margie Bou Tavares FL 1016 41 F 35 40-49 50:27.4 16:16/M
171 Meredith Hendren Saint Cloud FL 783 17 F 11 0-17 50:42.3 16:21/M
172 Anne Hendren Saint Cloud FL 782 46 F 36 40-49 50:43.1 16:22/M
173 Mayra Hartson Kissimmee FL 779 34 F 46 30-39 50:59.4 16:27/M
174 Carlin Payne Orlando FL 898 8 F 12 0-17 51:20.5 16:34/M
175 Jody Koger   1201 52 F 21 50-59 51:26.7 16:35/M
176 Melissa King Saint Cloud FL 814 54 F 22 50-59 51:26.8 16:35/M
177 Gillian Moore Orlando FL 861 40 F 37 40-49 51:28.9 16:36/M
178 Judith Wages Orlando FL 981 14 F 13 0-17 51:55.4 16:45/M
179 Virginia Schultz Ocoee FL 1189 26 F 51 18-29 51:59.8 16:46/M
180 Tina Traynor Miami FL 1190 55 F 23 50-59 52:15.4 16:51/M
181 Christine Jacob Orlando FL 1345 42 F 38 40-49 52:20.4 16:53/M
182 Tara Meadows Apopka FL 1041 34 F 47 30-39 52:28.2 16:55/M
183 Keila Ardon Orlando FL 608 29 F 52 18-29 52:48.6 17:02/M
184 Meg Paunovic Winter Springs FL 896 27 F 53 18-29 52:48.7 17:02/M
185 Sandy Elder Titusville FL 716 36 F 48 30-39 52:48.7 17:02/M
186 Carlea Doster Orlando FL 1027 28 F 54 18-29 53:10.5 17:09/M
187 Susan Staehler Orlando FL 1058 57 F 24 50-59 53:18.6 17:12/M
188 Esther Martinez Orlando FL 1037 38 F 49 30-39 53:18.6 17:12/M
189 Judith Lanham Orlando FL 1106 46 F 39 40-49 53:29.4 17:15/M
190 Alice Wages Orlando FL 980 44 F 40 40-49 53:29.7 17:15/M
191 Peg Karr Orlando FL 808 61 F 8 60-69 53:44.0 17:20/M
192 Linda Tuel Orlando FL 967 51 F 25 50-59 53:47.6 17:21/M
193 Carrie Curtis Deltona FL 1174 18 F 55 18-29 54:34.0 17:36/M
194 Ashley Radziminski Deltona FL 1185 19 F 56 18-29 54:34.0 17:36/M
195 Lee Ann Spillane Orlando FL 1167 47 F 41 40-49 54:36.8 17:37/M
196 Elizabeth Scanlon Orlando FL 1165 43 F 42 40-49 54:37.6 17:37/M
197 Melanie Lentz-Janney Winter Park FL 828 46 F 43 40-49 54:39.7 17:38/M
198 Sydney Aurelius Winter Springs FL 613 10 F 14 0-17 54:44.1 17:39/M
199 Tamara Mon Louis Orlando FL 1162 39 F 50 30-39 54:55.3 17:43/M
200 Marci Gilliard Chuluota FL 757 44 F 44 40-49 55:06.5 17:46/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
201 Lexi Gilliard Chuluota FL 756 19 F 57 18-29 55:07.6 17:47/M
202 Anita Braddock Debary FL 638 50 F 26 50-59 55:09.1 17:47/M
203 Tiffany Williams Chuluota FL 1006 46 F 45 40-49 55:09.6 17:47/M
204 Tracy Drewes Orlando FL 1337 21 F 58 18-29 55:36.4 17:56/M
205 Shellee King Orlando FL 815 26 F 59 18-29 55:36.5 17:56/M
206 Brianna Diaz Kissimmee FL 691 12 F 15 0-17 55:47.3 18:00/M
207 Judy Weaver Orlando FL 1353 56 F 27 50-59 55:54.3 18:02/M
208 Melissa Nabor Orlando FL 1325 24 F 60 18-29 55:57.1 18:03/M
209 Dawn II Kent Kissimmee FL 1180 43 F 46 40-49 56:39.8 18:16/M
210 Kate Hutchings Longwood FL 1103 40 F 47 40-49 56:45.6 18:18/M
211 Dannie Layug Longwood FL 1036 42 F 48 40-49 56:46.3 18:19/M
212 Kabrina Fiers Rockledge FL 732 19 F 61 18-29 56:53.3 18:21/M
213 Wanda Webb Orlando FL 991 52 F 28 50-59 56:53.9 18:21/M
214 Talya Baxter-Johnson Longwood FL 1069 39 F 51 30-39 56:57.3 18:22/M
215 Paula Guillan Lake Mary FL 1099 32 F 52 30-39 57:00.8 18:23/M
216 Silvia Guillan Sanford FL 1100 56 F 29 50-59 57:00.9 18:23/M
217 Aleyda Cantor Kissimmee FL 1019 42 F 49 40-49 57:13.6 18:27/M
218 Kim Byrd Celebration FL 1018 47 F 50 40-49 57:13.7 18:27/M
219 Vicky Smith Orlando FL 1056 33 F 53 30-39 57:24.0 18:31/M
220 Vanessa Nguyen Orlando FL 1119 32 F 54 30-39 57:24.3 18:31/M
221 Ashley Stephens Winter Park FL 946 26 F 62 18-29 57:27.7 18:32/M
222 Dawne Miles Orlando FL 852 64 F 9 60-69 57:49.9 18:39/M
223 Donna Prawdzik Orlando FL 907 50 F 30 50-59 58:05.3 18:44/M
224 Cherie Dwyer Orlando FL 1343 47 F 51 40-49 58:21.6 18:49/M
225 Inna Hicks Orlando FL 1348 40 F 52 40-49 58:21.7 18:49/M
226 Elisa Gonzalez Orlando FL 761 27 F 63 18-29 58:24.1 18:50/M
227 Cynthia Black Orlando FL 1315 51 F 31 50-59 58:29.6 18:52/M
228 Linda Cumbie Altamonte Springs FL 1084 67 F 10 60-69 58:31.2 18:53/M
229 Jaime Teran Orlando FL 954 36 F 55 30-39 58:32.0 18:53/M
230 Stephanie Diaz Kissimmee FL 695 35 F 56 30-39 58:32.0 18:53/M
231 Tammi Taylor Orlando FL 952 18 F 64 18-29 58:33.4 18:53/M
232 Rochelle Crowder Sanford FL 1082 45 F 53 40-49 58:57.0 19:01/M
233 Patti Keefe Altamonte Springs FL 1105 58 F 32 50-59 59:11.4 19:05/M
234 Alana Austin Maitland FL 614 28 F 65 18-29 59:11.4 19:05/M
235 Leeann Russo Saint Cloud FL 929 38 F 57 30-39 59:20.1 19:08/M
236 Amanda Capraro Orlando FL 651 21 F 66 18-29 59:20.1 19:08/M
237 Michelle Enrico Longwood FL 1090 40 F 54 40-49 59:25.8 19:10/M
238 Chelsea Carter Deltona FL 1172 20 F 67 18-29 59:41.7 19:15/M
239 Scharlene Flener Orlando FL 1334 27 F 68 18-29 59:47.7 19:17/M
240 Gwendolyn Viccaro Deltona FL 974 41 F 55 40-49 59:51.5 19:18/M
241 Jennifer Fiers Rockledge FL 731 46 F 56 40-49 59:59.9 19:21/M
242 Sonia Durrance Clermont FL 713 53 F 33 50-59 1:00:00.0 19:21/M
243 Kim Humphrey Clermont FL 800 47 F 57 40-49 1:00:00.5 19:21/M
244 Gina Seeley   1392 57 F 34 50-59 1:00:00.5 19:21/M
245 Lauren Seeley   1391 20 F 69 18-29 1:00:00.5 19:21/M
246 Wendi McCracken Orlando FL 1039 31 F 58 30-39 1:00:43.8 19:35/M
247 Ashanty Minott Orlando FL 858 32 F 59 30-39 1:00:47.1 19:36/M
248 Sharla Fermin Orlando FL 729 34 F 60 30-39 1:01:04.9 19:42/M
249 Amy Harns Orlando FL 771 37 F 61 30-39 1:01:05.2 19:42/M
250 Estelita Mills Winter Park FL 856 35 F 62 30-39 1:01:05.7 19:42/M
251 Alison Only Winter Park FL 880 35 F 63 30-39 1:01:18.4 19:46/M
252 Regina Jones Winter Park FL 806 28 F 70 18-29 1:01:18.5 19:46/M
253 Cilda Costa Orlando FL 1022 43 F 58 40-49 1:01:23.3 19:48/M
254 Jessie Holland Orlando FL 794 26 F 71 18-29 1:02:29.4 20:09/M
255 Natalie Varona Casselberry FL 973 28 F 72 18-29 1:02:59.4 20:19/M
256 Yanairi Santamaria Orlando FL 1131 27 F 73 18-29 1:03:10.1 20:23/M
257 Angela Drummond Orlando FL 710 24 F 74 18-29 1:03:22.0 20:26/M
258 Meredy Jenkins Orlando FL 805 65 F 11 60-69 1:03:31.5 20:29/M
259 Natasha M. Soto Kissimmee FL 944 15 F 16 0-17 1:03:39.9 20:32/M
260 Emma Slackman Kissimmee FL 942 66 F 12 60-69 1:03:54.9 20:37/M
261 Cynthia Taylor Kissimmee FL 951 46 F 59 40-49 1:03:55.2 20:37/M
262 Demerian Morgan Orlando FL 865 45 F 60 40-49 1:04:13.5 20:43/M
263 Jacqueline Acosta Orlando FL 602 35 F 64 30-39 1:04:22.2 20:46/M
264 Kaley Giannella Orlando FL 751 7 F 17 0-17 1:04:56.9 20:57/M
265 Monica Giannella Orlando FL 753 29 F 75 18-29 1:04:56.9 20:57/M
266 Viviane Onofrio Lake Mary FL 881 37 F 65 30-39 1:05:00.4 20:58/M
267 Katelyn Giannella Orlando FL 752 7 F 18 0-17 1:05:01.6 20:58/M
268 Sonya Saini Orlando FL 932 27 F 76 18-29 1:05:47.4 21:13/M
269 Tawnya Padgett Saint Cloud FL 888 41 F 61 40-49 1:05:54.3 21:15/M
270 Christine Muszynski Orlando FL 871 55 F 35 50-59 1:05:54.4 21:15/M
271 Tina Stevens Deltona FL 1139 37 F 66 30-39 1:06:46.1 21:32/M
272 Jestina Emanuel Altamonte Springs FL 718 34 F 67 30-39 1:07:29.9 21:46/M
273 Fatima Dardour Kissimmee FL 683 43 F 62 40-49 1:07:33.8 21:47/M
274 Phuong Tran Ocoee FL 958 29 F 77 18-29 1:07:34.4 21:48/M
275 Kathleen Gulley Orlando FL 769 33 F 68 30-39 1:07:34.5 21:48/M
276 Jeanne Molle Orlando FL 859 22 F 78 18-29 1:07:34.9 21:48/M
277 Talyna Garcia Orlando FL 746 20 F 79 18-29 1:07:35.7 21:48/M
278 Teresa Blundell Deltona FL 631 61 F 13 60-69 1:07:46.7 21:52/M
279 Bry Lalonde Kissimmee FL 823 24 F 80 18-29 1:08:41.1 22:09/M
280 Linda Beumel Kissimmee FL 628 52 F 36 50-59 1:08:42.1 22:10/M
281 Marion Williams   1360 58 F 37 50-59 1:08:44.0 22:10/M
282 Kristen Beumel Kissimmee FL 627 21 F 81 18-29 1:08:47.0 22:11/M
283 Jennifer Correia Sanford FL 675 32 F 69 30-39 1:08:47.3 22:11/M
284 Patricia Dorko Sanford FL 702 58 F 38 50-59 1:08:50.2 22:12/M
285 Brittney Weaver Winter Park FL 986 24 F 82 18-29 1:08:58.0 22:15/M
286 Stacia Walker Orlando FL 982 37 F 70 30-39 1:09:12.7 22:19/M
287 Jeanette Muth Sanford FL 872 53 F 39 50-59 1:09:54.8 22:33/M
288 Jasmine Melendez Orlando FL 847 25 F 83 18-29 1:10:12.7 22:39/M
289 Carol Smiley Ocoee FL 943 42 F 63 40-49 1:10:13.9 22:39/M
290 Jennifer Hochberger Orlando FL 791 53 F 40 50-59 1:10:54.6 22:52/M
291 Melissa Hale Winter Park FL 1159 38 F 71 30-39 1:10:59.7 22:54/M
292 Michelle Hummel Winter Park FL 799 53 F 41 50-59 1:10:59.7 22:54/M
293 Danielle Wilczewski Altamonte Springs FL 1002 30 F 72 30-39 1:10:59.7 22:54/M
294 Megan Bates Winter Park FL 620 24 F 84 18-29 1:11:15.2 22:59/M
295 Xian Welch Ocoee FL 994 6 F 19 0-17 1:11:20.3 23:01/M
296 Nancy McLean Orlando FL 1115 52 F 42 50-59 1:11:34.9 23:05/M
297 Ismarie Welch Ocoee FL 993 35 F 73 30-39 1:11:35.3 23:05/M
298 Pamela Raynor Orlando FL 914 52 F 43 50-59 1:12:14.7 23:18/M
299 Martha Dunn Altamonte Springs FL 711 59 F 44 50-59 1:12:40.1 23:26/M
300 Natalie Ekdahl Orlando FL 1347 17 F 20 0-17 1:12:40.1 23:26/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
301 Tammy Donnelly Clermont FL 701 43 F 64 40-49 1:13:15.2 23:38/M
302 Karen Washington Orlando FL 1342 56 F 45 50-59 1:13:46.0 23:48/M
303 Latonia Parker-Willliams   1364 40 F 65 40-49 1:14:25.3 24:00/M
304 Carla Clark Orlando FL 1341 38 F 74 30-39 1:14:26.4 24:01/M
305 Dani Kuhns Port Orange FL 821 48 F 66 40-49 1:14:42.6 24:06/M
306 Tabitha Farrow Orlando FL 1091 32 F 75 30-39 1:14:44.6 24:06/M
307 Eveline Wallace Winter Springs FL 1063 55 F 46 50-59 1:14:45.5 24:07/M
308 Jonni Hultin Orlando FL 797 54 F 47 50-59 1:14:45.6 24:07/M
309 Melissa Fragoso Orlando FL 1094 27 F 85 18-29 1:14:45.6 24:07/M
310 Keana Lee   1385 8 F 21 0-17 1:14:45.6 24:07/M
311 Kimiko Muscarella   1383 80 F 1 70-98 1:14:45.7 24:07/M
312 Dorothy Partin Orlando FL 892 55 F 48 50-59 1:14:58.1 24:11/M
313 Bella Corral Orlando FL 1173 19 F 86 18-29 1:14:59.4 24:11/M
314 Breanne Conder Apopka FL 670 27 F 87 18-29 1:15:48.7 24:27/M
315 Jordan Lee   1384 5 F 22 0-17 1:16:00.5 24:31/M
316 Maria Quinonez   911 28 F 88 18-29 1:16:12.5 24:35/M
317 Leonore Duquette Kissimmee FL 712 44 F 67 40-49 1:17:38.7 25:03/M
318 Ell Stevene Kissimmee FL 1316 59 F 49 50-59 1:18:24.0 25:17/M
319 Ruth Davis Kissimmee FL 685 68 F 14 60-69 1:21:06.9 26:10/M
320 Helen Parks Kissimmee FL 889 38 F 76 30-39 1:21:09.1 26:11/M
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Angelo Cusimano Oviedo FL 682 57 M 1 Overall 18:03.2 5:49/M
2 Brendan Mertz Altamonte Springs FL 1393 30 M 2 Overall 19:07.0 6:10/M
3 Luis Lora Winter Park FL 1376 31 M 3 Overall 19:33.2 6:18/M
4 Rob Yarrington Orlando FL 1327 33 M 1 30-39 19:43.8 6:22/M
5 Chris Camacho Apopka FL 650 38 M 2 30-39 20:27.9 6:36/M
6 Zane Salyers Orlando FL 1128 14 M 1 0-17 21:28.4 6:55/M
7 Jeff Sochar Orlando FL 1057 33 M 3 30-39 21:52.5 7:03/M
8 Herb Milner Winter Park FL 857 36 M 4 30-39 21:57.7 7:05/M
9 Christopher Gardner Orlando FL 748 35 M 5 30-39 22:05.2 7:07/M
10 Jack Mills Orlando FL 1355 14 M 2 0-17 22:05.4 7:07/M
11 Michael Temple Orlando FL 953 35 M 6 30-39 22:15.8 7:11/M
12 Rob Cadle Winter Park FL 1072 35 M 7 30-39 23:01.9 7:25/M
13 Justin Womrath Orlando FL 1009 28 M 1 18-29 23:05.4 7:27/M
14 John Crossman Orlando FL 1080 42 M 1 40-49 23:11.0 7:29/M
15 Jeff Scheneider Orlando FL 1331 27 M 2 18-29 23:36.2 7:37/M
16 Ronnie Hom Orlando FL 795 36 M 8 30-39 24:37.0 7:56/M
17 Gabriel Camacho   1389 39 M 9 30-39 24:42.8 7:58/M
18 Allan Salyers Orlando FL 1127 45 M 2 40-49 24:44.5 7:59/M
19 Jason Snow Orlando FL 1340 33 M 10 30-39 24:59.5 8:04/M
20 David Frechette Orlando FL 737 49 M 3 40-49 25:14.5 8:08/M
21 Matthew Aurelius Winter Springs FL 610 12 M 3 0-17 25:19.5 8:10/M
22 Clement Andries Lake Mary FL 1152 53 M 1 50-59 25:24.7 8:12/M
23 Brent Beumel Kissimmee FL 626 26 M 3 18-29 25:28.4 8:13/M
24 Jason Duprat Orlando FL 1157 30 M 11 30-39 25:30.9 8:14/M
25 Damien Priester Orlando FL 1121 25 M 4 18-29 25:37.3 8:16/M
26 Feki Tai Orlando FL 1143 28 M 5 18-29 25:40.5 8:17/M
27 Adam Kane Orlando FL 807 29 M 6 18-29 25:49.6 8:20/M
28 James Harris Melbourne FL 778 47 M 4 40-49 26:04.2 8:25/M
29 Austin Seiple Orlando FL 1054 16 M 4 0-17 26:13.1 8:27/M
30 Charles Webb III Orlando FL 992 16 M 5 0-17 26:18.4 8:29/M
31 Lawrence Bellini Orlando FL 623 32 M 12 30-39 26:20.2 8:30/M
32 Robert Boucher Orlando FL 636 23 M 7 18-29 26:20.8 8:30/M
33 Eric Boehm Orlando FL 1070 25 M 8 18-29 26:34.7 8:34/M
34 Anthony Yanni Altamonte Springs FL 1066 27 M 9 18-29 26:47.4 8:38/M
35 Brandon Scribner Orlando FL 937 20 M 10 18-29 26:52.4 8:40/M
36 Wes Quinn Winter Park FL 1122 33 M 13 30-39 27:06.9 8:45/M
37 Michael Burnett Springfield IL 1017 24 M 11 18-29 27:12.2 8:46/M
38 Ben Fair Orlando FL 724 17 M 6 0-17 27:16.6 8:48/M
39 Harry (pete ) Fields Orlando FL 730 48 M 5 40-49 27:36.5 8:54/M
40 Frank Swanson Orlando FL 1060 46 M 6 40-49 27:42.9 8:56/M
41 Rowell Belen Orlando FL 622 30 M 14 30-39 27:59.3 9:02/M
42 Patrick Herman Orlando FL 1160 56 M 2 50-59 28:08.7 9:05/M
43 John Weaver Orlando FL 988 29 M 12 18-29 28:11.2 9:05/M
44 Andrew Kent Kissimmee FL 811 12 M 7 0-17 28:12.9 9:06/M
45 Howard Sutch Apopka FL 948 64 M 1 60-69 28:16.7 9:07/M
46 Luke Harrell Winter Garden FL 773 12 M 8 0-17 28:25.2 9:10/M
47 John Rendle Orlando FL 1124 54 M 3 50-59 28:28.1 9:11/M
48 Douglas Miller Palm Coast FL 853 32 M 15 30-39 28:29.1 9:11/M
49 Devlin Fluaitt Mount Dora FL 734 32 M 16 30-39 28:43.6 9:16/M
50 Sam Mendones Kissimmee FL 849 33 M 17 30-39 29:05.7 9:23/M
51 Daniel Suansing Ocoee FL 1141 53 M 4 50-59 29:06.9 9:23/M
52 Craig Hayes Orlando FL 780 32 M 18 30-39 29:19.1 9:27/M
53 Bret Carson Ocoee FL 654 29 M 13 18-29 29:22.9 9:28/M
54 Will Traywick Orlando FL 961 35 M 19 30-39 29:37.5 9:33/M
55 Durae Fink Orlando FL 1320 29 M 14 18-29 29:40.8 9:34/M
56 Peter Getzen Maitland FL 1096 52 M 5 50-59 29:40.9 9:34/M
57 Adilio Samuels Orlando FL 933 31 M 20 30-39 29:47.5 9:36/M
58 Steve Elliott Orlando FL 717 57 M 6 50-59 29:56.5 9:39/M
59 Andrew Rogers Orlando FL 926 29 M 15 18-29 30:08.4 9:43/M
60 Carlos Ovalle Longwood FL 885 35 M 21 30-39 30:21.2 9:47/M
61 Robert Scheuerle Orlando FL 1132 50 M 7 50-59 30:22.7 9:48/M
62 Patrick Schultz Ocoee FL 1188 28 M 16 18-29 30:44.6 9:55/M
63 Bryson Rencoukos Orlando FL 918 19 M 17 18-29 30:46.9 9:55/M
64 Jose Nedumparambil Orlando FL 875 23 M 18 18-29 30:48.4 9:56/M
65 John Clementson Orlando FL 663 50 M 8 50-59 30:59.2 10:00/M
66 John Leslie   1361 60 M 2 60-69 30:59.2 10:00/M
67 Jake Bundy Oviedo FL 647 13 M 9 0-17 31:03.6 10:01/M
68 Robert Orr Orlando FL 884 53 M 9 50-59 31:03.6 10:01/M
69 Mark Angelini Orlando FL 607 25 M 19 18-29 31:15.5 10:05/M
70 Jameson Lombardy Melbourne FL 1109 11 M 10 0-17 31:16.6 10:05/M
71 James Lombardy Melbourne FL 1108 48 M 7 40-49 31:16.8 10:05/M
72 Jeffrey Hosko FL 1049 39 M 22 30-39 31:31.1 10:10/M
73 Ken Fair Orlando FL 725 57 M 10 50-59 31:40.3 10:13/M
74 George Montgomery Orlando FL 860 22 M 20 18-29 31:42.4 10:14/M
75 Andrew Johnson Orlando FL 1372 31 M 23 30-39 31:42.5 10:14/M
76 Jon Taylor Orlando FL 1062 43 M 8 40-49 31:53.2 10:17/M
77 Edward Degrenia Debary FL 687 46 M 9 40-49 31:59.7 10:19/M
78 James Fine Titusville FL 733 46 M 10 40-49 32:17.4 10:25/M
79 Cameron Yeager Orlando FL 1011 23 M 21 18-29 32:18.9 10:25/M
80 Mark Bonacic Apopka FL 1071 51 M 11 50-59 33:00.4 10:39/M
81 David Rivera Deltona FL 922 58 M 12 50-59 33:29.0 10:48/M
82 Justin Thomas Orlando FL 1328 38 M 24 30-39 33:29.3 10:48/M
83 Kurt Thomas Orlando FL 1326 30 M 25 30-39 33:29.3 10:48/M
84 Christopher Wilczewski Altamonte Springs FL 1001 30 M 26 30-39 33:39.3 10:51/M
85 Sean Adam Orlando FL 1067 33 M 27 30-39 33:47.7 10:54/M
86 Wes Pinney Longwood FL 1046 20 M 22 18-29 34:05.9 11:00/M
87 Kevin Christman Parrish FL 662 32 M 28 30-39 34:24.0 11:06/M
88 Angel Morales Jr Longwood FL 862 42 M 11 40-49 35:18.8 11:23/M
89 Jared Seiple Orlando FL 1055 12 M 11 0-17 35:21.4 11:24/M
90 David Brinckerhoff Orlando FL 642 37 M 29 30-39 35:26.7 11:26/M
91 Benedict De Leon Orlando FL 1087 49 M 12 40-49 35:37.7 11:29/M
92 Edward Lydiard Altamonte Springs FL 832 36 M 30 30-39 36:30.9 11:46/M
93 Carl Viderman Deltona FL 976 47 M 13 40-49 37:12.8 12:00/M
94 Cooper Alexander Orlando FL 1068 26 M 23 18-29 37:23.2 12:04/M
95 Karl Coolbaugh Alexandria VA 671 32 M 31 30-39 37:33.2 12:07/M
96 Rownan Coolbaugh Alexandria VA 672 9 M 12 0-17 37:34.6 12:07/M
97 Colton Bundy Oviedo FL 646 11 M 13 0-17 38:07.0 12:18/M
98 Ben Anderson Orlando FL 604 26 M 24 18-29 38:09.7 12:18/M
99 Robert Costa Orlando FL 1023 46 M 14 40-49 38:20.0 12:22/M
100 Greg McGowan Orlando FL 867 64 M 3 60-69 38:23.5 12:23/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Supileo Takau Orlando FL 950 25 M 25 18-29 38:28.4 12:25/M
102 Eric Gray Orlando FL 764 37 M 32 30-39 39:15.8 12:40/M
103 John Tai Orlando FL 1144 54 M 13 50-59 39:55.3 12:53/M
104 Brandon Diehl Orlando FL 697 40 M 15 40-49 39:56.0 12:53/M
105 Christopher Skambis Orlando FL 1349 60 M 4 60-69 40:18.6 13:00/M
106 Matt Harrell Winter Garden FL 775 46 M 16 40-49 40:48.4 13:10/M
107 Albert Funwi Orlando FL 739 33 M 33 30-39 40:53.2 13:11/M
108 Justin Courtney Orlando FL 1079 30 M 34 30-39 41:38.2 13:26/M
109 Christian Trani Orlando FL 959 37 M 35 30-39 41:38.2 13:26/M
110 Brian Rotenberger Winter Park FL 927 39 M 36 30-39 41:38.7 13:26/M
111 Robert Rzeszutko Clermont FL 1187 57 M 14 50-59 42:12.0 13:37/M
112 Steven Costa Orlando FL 1025 16 M 14 0-17 42:15.4 13:38/M
113 Moad Martinez Kissimmee FL 1112 36 M 37 30-39 42:19.4 13:39/M
114 Mark Carey Apopka FL 652 56 M 15 50-59 42:28.8 13:42/M
115 Mark Gustafson Merritt Island FL 1031 38 M 38 30-39 42:33.9 13:44/M
116 Silvio Giannetti Orlando FL 1370 24 M 26 18-29 42:57.0 13:51/M
117 Logan Payne Orlando FL 899 11 M 15 0-17 43:55.5 14:10/M
118 Victor Payne Orlando FL 900 45 M 17 40-49 43:55.5 14:10/M
119 Craig Borkon Orlando FL 1015 34 M 39 30-39 44:23.4 14:19/M
120 Tobin Coolbaugh Alexandria VA 674 2 M 16 0-17 44:52.6 14:28/M
121 Randall Parks Kissimmee FL 890 15 M 17 0-17 47:15.5 15:15/M
122 Brian McGettrick Satellite Beach FL 1114 36 M 40 30-39 47:17.3 15:15/M
123 Michael Reuther Saint Cloud FL 1186 42 M 18 40-49 48:01.4 15:29/M
124 Joachim Grigull The Villages FL 1097 76 M 1 70-98 48:32.7 15:39/M
125 Davd Anderson Altamonte Springs FL 605 60 M 5 60-69 49:06.9 15:50/M
126 Bobby Ardila Kissimmee FL 1014 46 M 19 40-49 49:07.2 15:51/M
127 Dave Chomanics Gotha FL 660 53 M 16 50-59 50:10.0 16:11/M
128 Bill Grimes Kissimmee FL 766 57 M 17 50-59 51:26.9 16:35/M
129 Byron Traynor Miami FL 1191 55 M 18 50-59 52:15.3 16:51/M
130 Joseph Jacob Orlando FL 1346 47 M 20 40-49 52:20.4 16:53/M
131 Luis Pineda Winter Springs FL 906 35 M 41 30-39 52:48.8 17:02/M
132 Mark Pinney Longwood FL 1044 52 M 19 50-59 53:05.7 17:07/M
133 Eduardo Vargas Winter Park FL 972 46 M 21 40-49 53:48.6 17:21/M
134 Christopher Wentzell Casselberry FL 996 39 M 42 30-39 54:04.4 17:26/M
135 Drake Bal Winter Park FL 615 11 M 18 0-17 54:37.8 17:37/M
136 Randy Janney Winter Park FL 802 45 M 22 40-49 54:39.3 17:38/M
137 Brian Whitehurst Chuluota FL 1000 47 M 23 40-49 54:45.3 17:40/M
138 Matthew Heeb Orlando FL 1032 26 M 27 18-29 54:55.5 17:43/M
139 Harry Morris Lake Mary FL 868 57 M 20 50-59 54:59.7 17:44/M
140 Thomas Berlin Orlando FL 625 54 M 21 50-59 54:59.7 17:44/M
141 Rick Bundy Jr Oviedo FL 648 45 M 24 40-49 55:07.6 17:47/M
142 Xavien Diaz Kissimmee FL 696 6 M 19 0-17 55:48.1 18:00/M
143 Jacob Walsh Orlando FL 984 30 M 43 30-39 55:49.7 18:00/M
144 Jose Diaz Kissimmee FL 693 35 M 44 30-39 55:51.0 18:01/M
145 Phil Weaver Orlando FL 1354 56 M 22 50-59 55:54.5 18:02/M
146 Archie Cruz Altamonte Springs FL 1026 30 M 45 30-39 55:54.8 18:02/M
147 Brandan Kent Kissimmee FL 812 46 M 25 40-49 56:10.4 18:07/M
148 Alan King   1390 26 M 28 18-29 56:39.8 18:16/M
149 Brian Hutchings Longwood FL 1102 47 M 26 40-49 56:50.6 18:20/M
150 Prince Cruickshank Winter Park FL 680 27 M 29 18-29 57:29.3 18:33/M
151 Richard Hicks Orlando FL 1101 60 M 6 60-69 58:22.0 18:50/M
152 Christopher Gonzalez Orlando FL 760 25 M 30 18-29 58:25.0 18:51/M
153 Juan Olay Winter Park FL 878 42 M 27 40-49 58:55.7 19:00/M
154 James Crowder Sanford FL 1081 44 M 28 40-49 58:56.9 19:01/M
155 Gregory Rogers Orlando FL 1126 27 M 31 18-29 59:19.6 19:08/M
156 Crane Holland Orlando FL 793 26 M 32 18-29 1:02:30.9 20:10/M
157 Jadis Santamaria Orlando FL 1130 4 M 20 0-17 1:03:09.9 20:22/M
158 Harold Dean II Orlando FL 686 31 M 46 30-39 1:03:21.7 20:26/M
159 Dennis Jenkins Orlando FL 804 66 M 7 60-69 1:03:32.6 20:30/M
160 William Del Valle Orlando FL 689 27 M 33 18-29 1:04:25.2 20:47/M
161 Joe Helme Celebration FL 781 53 M 23 50-59 1:05:18.1 21:04/M
162 Oliver Chulak Orlando FL 1314 2 M 21 0-17 1:05:51.2 21:15/M
163 Jamy Chulak Orlando FL 1312 39 M 47 30-39 1:05:51.6 21:15/M
164 David Padgett Saint Cloud FL 887 42 M 29 40-49 1:05:54.3 21:15/M
165 Unknown Partic. 1367   1367   M 22 0-17 1:06:46.1 21:32/M
166 Vijay Ramrattan Orlando FL 912 28 M 34 18-29 1:07:37.9 21:49/M
167 Dale Blundell Deltona FL 630 62 M 8 60-69 1:07:46.7 21:52/M
168 Robert Dorko Sanford FL 703 21 M 35 18-29 1:08:49.3 22:12/M
169 Benjamin Kalvin   1359 26 M 36 18-29 1:08:58.0 22:15/M
170 Brian Valance Orlando FL 969 53 M 24 50-59 1:09:10.3 22:19/M
171 Steve Hochberger Orlando FL 792 54 M 25 50-59 1:10:40.4 22:48/M
172 Matthew Bates Winter Park FL 619 29 M 37 18-29 1:11:15.7 22:59/M
173 David Bates Apopka FL 618 51 M 26 50-59 1:11:15.9 22:59/M
174 Tom Pagan Altamonte Springs FL 1184 61 M 9 60-69 1:11:20.3 23:01/M
175 Marshall Hultin Orlando FL 798 54 M 27 50-59 1:13:47.0 23:48/M
176 Bradley Kuhns Port Orange FL 820 54 M 28 50-59 1:14:32.3 24:03/M
177 Randy Pasquarelli Orlando FL 1120 30 M 48 30-39 1:14:39.4 24:05/M
178 Nitan Leu   1382 43 M 30 40-49 1:16:11.3 24:35/M
179 Larry Coursen Kissimmee FL 677 43 M 31 40-49 1:17:39.4 25:03/M
180 Paul Bomyea Kissimmee FL 633 41 M 32 40-49 1:18:24.0 25:17/M
181 Josh Dwyer Kissimmee FL 1089 19 M 38 18-29 1:21:07.9 26:10/M

 


 

Detail Team Results

5K

 

Team – Brinckerhoff Financial Group

Finish Position – 1

Team Score (times): 1:06:52.2

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1057

Jeff Sochar Orlando, FL

M

8

8

21:52.5

21:52.5

2

857

Herb Milner Winter Park, FL

M

9

17

21:57.7

43:50.3

3

1072

Rob Cadle Winter Park, FL

M

13

30

23:01.9

1:06:52.2

 

Team – Camp Gladiator

Finish Position – 2

Team Score (times): 1:09:19.2

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

748

Christopher Gardner Orlando, FL

M

10

10

22:05.2

22:05.2

2

1331

Jeff Scheneider Orlando, FL

M

16

26

23:36.2

45:41.4

3

819

Jessica Kretz Orlando, FL

F

17

43

23:37.8

1:09:19.2

 

Team – Starwood Vacation Ownership

Finish Position – 3

Team Score (times): 1:19:01.9

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

623

Lawrence Bellini Orlando, FL

M

35

35

26:20.2

26:20.2

2

636

Robert Boucher Orlando, FL

M

36

71

26:20.8

52:41.0

3

970

Alexandra Vanden Oever Orlando, FL

F

37

108

26:20.8

1:19:01.9

 

Team – East Eagles- Special Forces

Finish Position – 4

Team Score (times): 1:19:19.2

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1157

Jason Duprat Orlando, FL

M

28

28

25:30.9

25:30.9

2

1070

Eric Boehm Orlando, FL

M

40

68

26:34.7

52:05.6

3

1155

Megan Dennis Orlando, FL

F

47

115

27:13.5

1:19:19.2

 

Team – Asthma Assassin’s

Finish Position – 5

Team Score (times): 1:19:40.1

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

610

Matthew Aurelius Winter Springs, FL

M

25

25

25:19.5

25:19.5

2

778

James Harris Melbourne, FL

M

32

57

26:04.2

51:23.7

3

776

Kelly Harrington Altamonte Springs, FL

F

58

115

28:16.4

1:19:40.1

 

Team – The Kings

Finish Position – 6

Team Score (times): 1:20:42.8

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1054

Austin Seiple Orlando, FL

M

33

33

26:13.1

26:13.1

2

992

Charles Webb III Orlando, FL

M

34

67

26:18.4

52:31.6

3

988

John Weaver Orlando, FL

M

56

123

28:11.2

1:20:42.8

 

Team – Libi’s Lungs

Finish Position – 7

Team Score (times): 1:24:06.5

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

965

Dale Tucker Oxford, FL

F

39

39

26:26.9

26:26.9

2

948

Howard Sutch Apopka, FL

M

59

98

28:16.7

54:43.6

3

654

Bret Carson Ocoee, FL

M

79

177

29:22.9

1:24:06.5

 

Team – Breath of Fresh Air

Finish Position – 8

Team Score (times): 1:30:03.9

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

773

Luke Harrell Winter Garden, FL

M

62

62

28:25.2

28:25.2

2

849

Sam Mendones Kissimmee, FL

M

69

131

29:05.7

57:30.9

3

975

Christina Vicioso Orlando, FL

F

131

262

32:32.9

1:30:03.9

 

Team – Sudden Life

Finish Position – 9

Team Score (times): 1:32:21.6

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

918

Bryson Rencoukos Orlando, FL

M

99

99

30:46.9

30:46.9

2

790

Jo Hiracheta Kissimmee, FL

F

100

199

30:47.1

1:01:34.1

3

908

Screna Prigge Orlando, FL

F

101

300

30:47.5

1:32:21.6

 

Team – Running Buddies for Healthy Lungs

Finish Position – 10

Team Score (times): 1:34:35.8

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

941

Joe Prewitt Orlando, FL

F

72

72

29:10.4

29:10.4

2

860

George Montgomery Orlando, FL

M

119

191

31:42.4

1:00:52.8

3

863

Amanda Morehead Orlando, FL

F

147

338

33:42.9

1:34:35.8

 

Team – Team Ganny

Finish Position – 11

Team Score (times): 1:35:50.7

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

937

Brandon Scribner Orlando, FL

M

42

42

26:52.4

26:52.4

2

920

Patti Riley Winter Garden, FL

F

71

113

29:08.4

56:00.8

3

700

Xya Diehl Orlando, FL

F

213

326

39:49.8

1:35:50.7

 

Team – Team Tom

Finish Position – 12

Team Score (times): 1:38:42.8

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1096

Peter Getzen Maitland, FL

M

85

85

29:40.9

29:40.9

2

1046

Wes Pinney Longwood, FL

M

154

239

34:05.9

1:03:46.8

3

1145

Breanna Talley Longwood, FL

F

164

403

34:55.9

1:38:42.8

 

Team – G – Force

Finish Position – 13

Team Score (times): 1:41:57.7

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

743

Victoria Galinanes Kissimmee, FL

F

130

130

32:29.9

32:29.9

2

741

Rebecca Galinanes Kissimmee, FL

F

135

265

32:49.5

1:05:19.4

3

742

Tania Galinanes Kissimmee, FL

F

179

444

36:38.2

1:41:57.7

 

Team – Nemours Children’s Hospital

Finish Position – 14

Team Score (times): 1:44:57.5

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1123

Ellen Rendle Orlando, FL

F

64

64

28:28.0

28:28.0

2

1124

John Rendle Orlando, FL

M

65

129

28:28.1

56:56.1

3

1186

Michael Reuther Saint Cloud, FL

M

279

408

48:01.4

1:44:57.5

 

Team – The Intellectual Invincible Indentured Interns

Finish Position – 15

Team Score (times): 1:49:01.2

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

957

Sherry Trageser Jupiter, FL

F

103

103

30:54.8

30:54.8

2

956

Carly Trageser Oviedo, FL

F

104

207

30:58.5

1:01:53.4

3

738

Marisa Frost Orlando, FL

F

271

478

47:07.7

1:49:01.2

 

Team – Florida Lung Asthma & Sleep Specialists

Finish Position – 16

Team Score (times): 2:01:07.8

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1049

Jeffrey Hosko , FL

M

116

116

31:31.1

31:31.1

2

1112

Moad Martinez Kissimmee, FL

M

240

356

42:19.4

1:13:50.5

3

1114

Brian McGettrick Satellite Beach, FL

M

274

630

47:17.3

2:01:07.8

 

Team – Florida Hospital Orlando – Respiratory Care

Finish Position – 17

Team Score (times): 2:02:26.3

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

737

David Frechette Orlando, FL

M

24

24

25:14.5

25:14.5

2

1187

Robert Rzeszutko Clermont, FL

M

237

261

42:12.0

1:07:26.6

3

868

Harry Morris Lake Mary, FL

M

338

599

54:59.7

2:02:26.3

 

Team – Vaco Freedom Fighters

Finish Position – 18

Team Score (times): 2:09:40.3

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1340

Jason Snow Orlando, FL

M

22

22

24:59.5

24:59.5

2

1345

Christine Jacob Orlando, FL

F

310

332

52:20.4

1:17:19.9

3

1346

Joseph Jacob Orlando, FL

M

311

643

52:20.4

2:09:40.3

 

Team – Allergy Asthma Specialists P.A.

Finish Position – 19

Team Score (times): 2:13:54.1

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1023

Robert Costa Orlando, FL

M

201

201

38:20.0

38:20.0

2

1025

Steven Costa Orlando, FL

M

238

439

42:15.4

1:20:35.5

3

1058

Susan Staehler Orlando, FL

F

319

758

53:18.6

2:13:54.1

 

Team – Team De Leon

Finish Position – 20

Team Score (times): 2:17:12.2

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1087

Benedict De Leon Orlando, FL

M

173

173

35:37.7

35:37.7

2

1088

Maria De Leon Orlando, FL

F

224

397

40:50.6

1:16:28.4

3

1039

Wendi McCracken Orlando, FL

F

401

798

1:00:43.8

2:17:12.2

 

Team – WPMH Respiratory Cares

Finish Position – 21

Team Score (times): 2:17:45.5

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

899

Logan Payne Orlando, FL

M

251

251

43:55.5

43:55.5

2

900

Victor Payne Orlando, FL

M

252

503

43:55.5

1:27:51.1

3

897

Amanda Payne Orlando, FL

F

294

797

49:54.4

2:17:45.5

 

Team – FPRI/FPC Bronchi Bunch

Finish Position – 22

Team Score (times): 2:20:34.9

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

749

Viviana Garzon Orlando, FL

F

136

136

32:58.5

32:58.5

2

967

Linda Tuel Orlando, FL

F

324

460

53:47.6

1:26:46.2

3

972

Eduardo Vargas Winter Park, FL

M

325

785

53:48.6

2:20:34.9

 

Team – Florida Hospital

Finish Position – 23

Team Score (times): 2:42:58.1

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1370

Silvio Giannetti Orlando, FL

M

247

247

42:57.0

42:57.0

2

1392

Gina Seeley ,

F

399

646

1:00:00.5

1:42:57.5

3

1391

Lauren Seeley ,

F

400

1046

1:00:00.5

2:42:58.1

 

Team – Doverwood Dynamos

Finish Position – 24

Team Score (times): 2:43:56.9

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

615

Drake Bal Winter Park, FL

M

331

331

54:37.8

54:37.8

2

802

Randy Janney Winter Park, FL

M

332

663

54:39.3

1:49:17.1

3

828

Melanie Lentz-Janney Winter Park, FL

F

333

996

54:39.7

2:43:56.9

 

Team – Recycled Parts

Finish Position – 25

Team Score (times): 2:50:52.7

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

606

Paula Anderson Altamonte Springs, FL

F

285

285

49:05.7

49:05.7

2

605

Davd Anderson Altamonte Springs, FL

M

286

571

49:06.9

1:38:12.6

3

711

Martha Dunn Altamonte Springs, FL

F

473

1044

1:12:40.1

2:50:52.7

 

Team – FH Osceola RT’s

Finish Position – 26

Team Score (times): 2:55:05.3

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1343

Cherie Dwyer Orlando, FL

F

374

374

58:21.6

58:21.6

2

1348

Inna Hicks Orlando, FL

F

375

749

58:21.7

1:56:43.3

3

1101

Richard Hicks Orlando, FL

M

376

1125

58:22.0

2:55:05.3

 

Team – Lee’s Lungs

Finish Position – 27

Team Score (times): 3:22:33.7

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

890

Randall Parks Kissimmee, FL

M

273

273

47:15.5

47:15.5

2

712

Leonore Duquette Kissimmee, FL

F

495

768

1:17:38.7

2:04:54.2

3

677

Larry Coursen Kissimmee, FL

M

496

1264

1:17:39.4

3:22:33.7

 

Team – Florida Hospital for Children

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

907

Donna Prawdzik Orlando, FL

F

373

373

58:05.3

58:05.3

 

Team – Full breath

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1016

Margie Bou Tavares, FL

F

297

297

50:27.4

50:27.4

 

Team – AKA – Nu Iota Omega

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1029

Marnita Fry Windermere, FL

F

111

111

31:08.4

31:08.4

 

Team – AICHP

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

781

Joe Helme Celebration, FL

M

428

428

1:05:18.1

1:05:18.1

 

Team – Breath of Life

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

706

Ashley Drayton Altamonte Spg, FL

F

223

223

40:49.0

40:49.0

 

Team – ORMC Respiratory Care

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1325

Melissa Nabor Orlando, FL

F

354

354

55:57.1

55:57.1

 

Team – Crossman Men’s Group

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1080

John Crossman Orlando, FL

M

15

15

23:11.0

23:11.0

 

Team – Krazy Karen’s Walkers

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

942

Emma Slackman Kissimmee, FL

F

419

419

1:03:54.9

1:03:54.9

2

951

Cynthia Taylor Kissimmee, FL

F

420

839

1:03:55.2

2:07:50.2

 

Team – Larry’s Team

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

877

Katie Norris Palm City, FL

F

159

159

34:23.7

34:23.7

2

662

Kevin Christman Parrish, FL

M

160

319

34:24.0

1:08:47.7

 

Team – Campion’s Champions

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

679

Tanya Crockett Casselberry, FL

F

126

126

32:01.2

32:01.2

2

832

Edward Lydiard Altamonte Springs, FL

M

178

304

36:30.9

1:08:32.2

 

Team – Team Gonzo

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1154

Magaly Delgado Orlando, FL

F

254

254

44:22.9

44:22.9

2

1015

Craig Borkon Orlando, FL

M

255

509

44:23.4

1:28:46.3

 

Team – SEPDA

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

792

Steve Hochberger Orlando, FL

M

460

460

1:10:40.4

1:10:40.4

2

791

Jennifer Hochberger Orlando, FL

F

461

921

1:10:54.6

2:21:35.1

 

Team – Concorde Career Institute

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

837

Jaime Magnetico Sanford, FL

F

282

282

48:48.2

48:48.2

2

808

Peg Karr Orlando, FL

F

323

605

53:44.0

1:42:32.2

 

Team – Air Apopka

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1071

Mark Bonacic Apopka, FL

M

138

138

33:00.4

33:00.4

2

1184

Tom Pagan Altamonte Springs, FL

M

468

606

1:11:20.3

1:44:20.8

 

Team – Team Jadis

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1130

Jadis Santamaria Orlando, FL

M

412

412

1:03:09.9

1:03:09.9

2

1131

Yanairi Santamaria Orlando, FL

F

413

825

1:03:10.1

2:06:20.1

 

Team – Las Chikas

Finish Position – Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O’all Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1156

Michelle Diaz Apopka, FL

F

249

249

43:17.6

43:17.6

2

1178

Sandra Hernandez Apopka, FL

F

269

518

46:55.6

1:30:13.2


Connect With Us

see the latest from Fleet Feet Orlando